Processen verbeteren
en borgen

Voor organisaties die hun processen, rollen of kwaliteitsaanpak slimmer en
werkbaarder willen maken.

Soms zijn processen organisch gegroeid. Iedereen doet zijn best, maar ondertussen ontstaan dubbel werk, onduidelijke verantwoordelijkheden of afhankelijkheden die niet goed zichtbaar zijn. Ook kwaliteitsinitiatieven kunnen versnipperd raken, waardoor verbeteren meer voelt als losse acties dan als een samenhangende aanpak.

Ik breng processen, rollen en knelpunten in kaart en vertaal die naar een werkbare inrichting. Ik begin niet vanaf nul; ik benut bestaande kennis en ervaring en kijk ik niet alleen naar het proces op papier, maar vooral naar hoe het in de praktijk loopt.

Ik help bijvoorbeeld met:

R

het analyseren en verbeteren van processen

R

het zichtbaar maken van knelpunten, gedrag en afhankelijkheden

R

het vereenvoudigen van rollen, stappen en overdrachtsmomenten tussen afdelingen

R

 het ontwerpen van een praktische PDCA- of kwaliteitscyclus

R

het verbinden van losse verbeter- of kwaliteitsinitiatieven

R

het zorgen voor overdracht en borging in de organisatie

Resultaat: Processen die logisch, helder en uitvoerbaar zijn en voortbouwen op wat er al is. Door de kennis van de mensen uit de praktijk mee te nemen, ontstaat een verbeteraanpak die klopt én gebruikt wordt.

Meer weten of zie je misschien een ander haakje om over in gesprek te gaan?